Zoner.cz Czechia.com Inshop.cz Interval.cz CA Czechia.cz InMail.cz Hostováno na serverech CZECHIA.CZ
Menu
Menu

Články
Články
Články
Nejčtenější články
za poslední měsíc

Nenalezen žádný článek...

Legenda
Legenda
Legenda

Anketa
Anketa
Anketa
Vyhovuje vám nynější náplň těchto stránek?

Naprosto
(17 346)
Chci více o Pánu Prstenů
(3 975)
Chci více o hercích
(1 117)
Chci něco jiného
(301)
Nevyhovuje vůbec
(608)


Ostatní
Ostatní
Ostatní

Reklama
Reklama
Reklama


Přihlášení


Nová registrace
Obrázky
Obrázky
Nejprohlíženější obrázky
z posledních 50-ti

[5 647 prohlížení]

[5 612 prohlížení]

[3 325 prohlížení]


Herci
Herci
Herci
Nejsympatičtější herec

Aragorn / Viggo Mortensen
164 425 hlasů
průměr: moc sympatický(á)

Reklama
Reklama
Reklama

25 věcí, které nový trailer neodhalil
Autor: Ramesse
Vyšlo: 25.10.2012
Komentářů: 10
Přečteno: 10187x
Popisek: ... podle článku Quickbeama, redaktora portálu TheOneRing.net, přeložil Ramesse.

Spoilery !

 

 

Přesně si vzpomínám na větu „rozpaky z hojnosti“, kterou jsme v dávné minulosti (rok 2001) komentovali první trailer ke Společenstvu prstenu. Věta až příznačně se hodící též na poslední trailer k Hobitovi, doslova přetékající akcí, obrazy a nejrůznějšími vjemy.

 

Opravdu, nový trailer nabízí tolik informací k filmové adaptaci Petera Jacksona, že můžeme dvou a půl minutové představení sledovat pořád dokola a znovu a znovu budeme nacházet další věci, které jsme přehlédli.

 

Přesto zůstává nemálo otázek, které ponechal hobití trailer nezodpovězené... a vychytralý Peter Jackson si je toho určitě dobře vědom. Vždyť se jedná jen o předkrm, ochutnávku, která nás má připravit na hlavní chod.

V následných řádcích proto přinášíme 25 věcí, které nový trailer neodhalil a na které se fanoušci – nebo alespoň já – těší s neskrývaným napětím.

 


Dol Guldur

 

1) V první řadě nám všem chybí pořádná hudba Howarda Shora. Teď s ještě větší vášní čekám na motivy a variace nových scén a námi milovaných postav.

 

2) Vybavení, které by jasně prozrazovalo vztah Glóina a Gimliho jako otce se synem. Pakliže bychom ve videu viděli specifické zbraně, rysy oblečení aj., získali bychom jasnou návaznost a další propojení mezi Hobitem a Pánem prstenů. Glóinova postava by se nám navíc stala do určité míry familiárnější.

 

3) Cokoliv z lesní říše krále Thranduila v Temném hvozdu. Nedočkali jsme se ani Orlanda Blooma, ani pomilováníhodné Evangeline Lilly alias Tauriel. Zdá se, jakoby se elfové stali obětí rozšíření filmů na trilogii a dočkali se tak odsunutí až do druhého pokračování.

 

4) Neviděli jsme ani veselou a zpívající společnost elfů v Roklince, zosobňovanou mj. postavou Figwita. Jako fanoušek Bretta McKenzieho se obávám, že se ve filmu pouze promihne na pozadí – rád bych ho přitom viděl vzít do ruky lyru a zpívat elfské písně. Nebylo by to překrásné?

 

5) Saruman – kam se u vševidoucího Palantíru poděl? Pozorovali jsme Elronda, Galadriel, Gandalfa i Radagasta, ale ani zlomek ze zasedání Bílé rady... a ani cíp roucha čaroděje z Orthanku.

 

 

6) Klíč, který neodmyslitelně patří k Throrově mapě – těším se prostě na další fantastický design, zpracovaný řemeslníky z WETA.

 

7) Jakýkoliv kousek nebo aspoň plamínek z nozder draka Šmaka. Nebýt obrázku na mapě, ani nevíme, že se nějaký ohněm přetlakovaný a drahokamy obalený netvor v Osamělé hoře usídlil. Přitom vzhledem k tomu, že právě Šmak je hlavní motivací pro Thorina a jeho přátele k uspořádání výpravy, nebyl by na škodu třeba tajuplný přelet konkrétního stínu proti měsíci. Nebo záběr na plazící se ocas.

 

8) Nazgulové, kteří tak pobouřili puritánské fanoušky („Bohové, Peter Jackson se odchýlil od knižní předlohy a totálně dílo profesora Tolkiena zruinoval, *lek*!“). Prstenové přízraky byly sice představeny na Comic-Conu v San Diegu, ale široká veřejnost zůstává v napětí.

 

9) Pytlíkové ze Sáčkova! Všichni přeci víme, že stojí o Bilbův nábytek stejně jako Thorin o Arcikam.

 

10) Zářící elfské meče Glamdring a Orkrist v rukou Thorina a Gandalfa. Vždyť by se měly v přítomnosti skřetů chovat jako Žihadlo; zdá se ale, že Peter Jackson od tohoto efektu upustí...

 


Velký skřet

 

11) Nějakou řeč v podání Velkého skřeta. Viděli jsme jeho na trpaslíky se řítící nehybný korpus, ale jaký zvuk asi může vydávat ten ohavný ovar na krku?

 

12) Mladého Aragorna v Roklince. Může být Elrondem představen Bilbovi? Nebo se jen mihne v pozadí?

 

13) Thorinovu družinu u Větrova. Je sice nepravděpodobné, že uvidíme trpaslíky v Hůrce, ale alespoň krátký záběr u Amon Sul by nabídl skvělou kontinuitu k Pánovi prstenů.

 

14) Záběr na hromadu zlata, drahých kamenů, třeba i Arcikam. Fanoušci potřebují porozumět motivaci trpaslíků! Takový záběr by dokázal hotové zázraky, viděli bychom, pro co Thorinovo srdce hoří.

 

15) Gandalf, ryjící do Bilbových dveří runu, označující zloděje. „Právě jsem je přemaloval,“ zakvílel by Bilbo...

 

16) Mluvící zlobry. Scéna, kterou miluji, dialog strašidelný a komický zároveň. Škoda, že jsme z úst budoucích soch v Pánovi prstenů neslyšeli ani hlásku.

 


Bilbo u zlobrů

 

17) Je to věc, která Hobita od Pána prstenů způsobem podání příběhu zásadně odlišuje, uvidíme tedy i ve filmu měšec, který vmete Bilbovi do tváře: „Hele, kdo seš?!“

 

18) Zářící měsíční runy. Tajná zpráva ukrytá na mapě bude vizuálně překrásná.

 

19) Bilbovu ruku, tápající v temnotách, kde nalezne Prsten. Scéna, kterou tak dobře známe z prologu ke Společenstvu prstenu. Scéna, která se stala kultovní.

 

20) Více z velkých pavouků! Jedna noha, snažící se prošmátrat do Rhosgobelu, není dost!

 

21) Gandalfova schůzka a porada s Thorinem v Hůrce. Vrátili bychom se tak na pintu ke Skákajícímu poníkovi...

 

22) Vždy mě rozesměje, když si Gandalf od nečekanou návštěvou šokovaného Bilba objedná „studené kuře a nakládanou zeleninu“. Vidět rozčileného hobita, připadajícího si jako kuchař ve fastfoodech ze 40. let – k nezaplacení!

 

23) Křičet zmateného Bilba „Uhodil blesk, uhodil blesk!“ poté, co by ho jeden z trpaslíků pozdravil hlavičkou, podobně jako Sala Baker udeřil při natáčení Pána prstenů na ponoukání Vigga Mortensena Orlanda Blooma (viz VIDEO)... ou, alespoň víme, odkud pochází přivítání se Balina s Dvalinem!

 


Balin, Kili, Bifur, Gandalf, Dvalin, Dori a Bilbo

 

23) Kmotra z rodiny Křepelků, tedy Samova tatínka Peckoslava, pracujícího v rámci rodinné tradice na zahradě okolo Dna pytle.

 

25) Miniroli Petera Jacksona. Nebylo by skvělé, kdyby se objevil ve vlastním traileru?

 


Komentáře čtenářů - zobrazit všechny komentáře
25.10.2012 13:20:44 - kwandar - PJ [ODPOVĚDĚT]
Parádní článek, přečetl jsem jedním dechem. Ale kdyby se PJ objevil ve vlastním traileru, to by nebylo skvělé, to by byl vrchol narcismu :D
25.10.2012 13:45:46 - Jarek - Thranduil [ODPOVĚDĚT]
Díky za skvělý článek, Ramesse :)
To, že jsme neviděli nic z Thranduilovy říše, je pochopitelné... z toho, co víme o předělu mezi prvním a druhým filmem, je jasné, že Thranduil přijde na řadu až za rok, tak proč by měl PJ vystřílet všechno střelivo už teď?
25.10.2012 14:33:17 - Saša - Nadpis neuveden [ODPOVĚDĚT]
Super článek ...ale pobavil mne a hodně! Kdyby tohle všechno v traileru bylo, bylo by se ještě na co třást?
25.10.2012 16:15:30 - Ramesse - Nadpis neuveden [ODPOVĚDĚT]
Díky, díky. Jen tak dál a puknu přetlakován vlastním egem :D
25.10.2012 19:52:09 - Fingolfin - Nadpis neuveden [ODPOVĚDĚT]
Boze ja uz to nevidrzim... ja to uz chcem vidiet :D :D A najhorsie bude ze ked bude film uz po premiere bude nasej vyspelej krajine trvat aspon pol roka nez zrobia titulky :(
26.10.2012 14:15:16 - Michal - Kontinuita [ODPOVĚDĚT]
Hm, autor článku touží po tom, aby byl Hobit s Pánem prstenů dobře propojen, ale já jsem z těch, kterým (a kteří asi jsou v menšině) všechno tohle okaté pomrkávání na fanoušky ve stylu "Hele, tohle znáte z původní trilogie!" spíš leze na nervy. Fakt nepotřebuju malého Aragorna v Roklince, nepotřebuju trpaslíky procházející kolem Větrova ani Gimliho zbraně. Nerad bych se dočkal starwarsizace původní trilogie.
26.10.2012 22:54:50 - Ramesse - Nadpis neuveden [ODPOVĚDĚT]
Ona určitá kontinuita nebude vůbec na škodu, protože přeci jen i když jsou Hobit a PP naprosto rozdílná díla, jsou také mnohem provázanější, než by se mohlo na první pohled zdát. Jde ale o to udělat případná propojení citlivě, ne aby se z toho stalo jedno z hlavních témat filmu - a věřím, že to PJ zvládne.
03.11.2012 12:04:06 - Avari - Nadpis neuveden [ODPOVĚDĚT]
Pokud jde o hlasy zlobrů, tak jsou slyšet v TV spotu č. 2.
http://www.youtube.com/watch?v=dUfBxB-yC1Y
05.11.2012 14:11:08 - Avari - Nadpis neuveden [ODPOVĚDĚT]
První skladba ze soundtracku
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embed
ded&v=pNUMP1WmBB8#!
04.12.2012 14:34:08 - Legollas - Pán prstenů [ODPOVĚDĚT]
hezkýýýýýýýýýý
Přidejte i vy komentář k tomuto článku!
[zobrazit všechny komentáře]
Jméno: 


E-mail: 


Předmět: 
Komentář: 
  Chcete  být informován(a) o nových komentářích?
Zde prosím zadejte kód z obrázku:   Zadejte číslo


 


Další články
Předchozí článek
Hobití novinky VIII

Mark Hadlow popovídá o své roli Doriho, Richard Armitage o zodpovědnosti, kterou spolu s rolí Thorina přijal, Benedict Cumberbatch poodhalil, kdy uvidíme draka Šmaka a Billy Connolly hovořil o trpasličím králi, jedoucím do bitvy na praseti. Nabízíme též filmové spoilery, které unikly díky nové kolekci Lego figurek.
Následující článek
Blog Iana McKellena, z 24. října 2012

Skvělá práce od Saši...
 Toto jsou nejnavštěvovanější stránky o filmu Pán Prstenů na českém Internetu.
Statistiky přístupů jsou k dispozii zde. Informujte se o možnosti reklamy!

Copyright © 2003, Pavel Nero Kramný, Design by Sputnik.
>> generování stránky trvalo 0 sekund <<